Obec Valy mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuálně pro rodiče

       RODIČOVSKÝ INFORMÁTOR

 

 

RODIČOVSKÝ INFORMÁTOR 2016/2017

 

 

Otevírací doba Mateřské školy Valy, okres Pardubice  : 6:15- 15:45

Absence: Omluvy jsou akceptovatelné  nejdéle do půl osmé  toho dne…

Vyzvedávání dětí po obědě je ve 12 hod. Konec provozní doby  MŠ je v 15,45, prosíme o respektování této doby při vyzvedávání dětí z MŠ.

Prosím pamatujte, že do školy patří pouze děti zdravé .Nemocné či nachlazené dítě, dítě se zelenou rýmou, průjmy, apod.nebude přijato.

Prosíme o kontrolu telefonních čísel rodičů pro případ okamžitého a naléhavého informování o zdravotním stavu dítěte.

Kontakty:

MŠ Valy, okres Pardubice

Mgr. Hana Kosejková  732 677 244- ředitel

e-mail:  ms.valy@seznam.cz

pevná linka: 466 959 380

školka mobil: 607 575 462

 

www.školy: http://www.valynadlabem.cz

 

 

Co má mít dítě sebou v šatně ?

Dostatek náhradního oblečení  - zejména prosíme spodní prádlo, tepláky ,triko.

Pamatujte prosím na to, že je třeba mít oděv na řádění venku a druhý na vnitřní prostory ve školce  a třetí pro případ nehody ve školce

Holinky, pláštěnku.

Oblečení včetně obuvi vybírejte tak, ať si je dítě schopno obléci a obout je pokud možno samo. Učíme děti samostatnosti a zvládání sebeobslužných činností.

Preferujte oblečení, které se může umazat nebo i zničit při případných návštěvách lesa. Pamatujte prosím, že jsme školkou, která se pohybuje venku prakticky za každého počasí a většinou v přírodě. Prosíme o maximální označení oblečení, nejlépe podepsané a to včetně pyžama s háčkem na pověšení- opět maximum pro samostatnou samoobsluhu.

 

 

Byly bychom rády, abychom spolu s Vámi opět navázali na úspěšný rok minulý a byli jste nám nápomocni ve sběru starého papíru. Víte o tom, že jste pravidelně informováni, kolik se za sběr utržilo a co se z něj koupilo pro potřeby dětí do mateřské školy. První sběrový den tohoto školního roku jest vyhlášen na 13.9. 2016. Nejdéle ráno doneste prosím roztřízený  a svázaný sběr k budově školy a za pomoci techniky a pracovníků z obecního úřadu bude přesunut a zpeněžen!!!! Děkujeme.

 

Někteří z řad rodičů, měli nápad zkusit sbírat i pomerančovou a citrónovou kůru. Vyhlašujeme tedy i sběr těchto surovin, které je ale třeba řádně usušit a přinést je v papírovém sáčku. Zkusme to a uvidíme. Díky za podporu.

 

Velmi děkujeme Vám rodičům, jejichž pomoc nám častokrát udělala velikou radost. Jste úžasní, když dáváte jednu z nejcennějších věcí, co v dnešní době máme a to je volný čas na oltář Vaší – naší mateřské školy a není vám zatěžko věnovat  se  zadarmo o sobotách natírání a sestavování zahradního domku pro děti, pomáhat nám se shánění financí na pohyb pro děti, nabízet pomocnou ruku při akcích konaných  mimo MŠ, donesli jste spousty výtvarného materiálu , připravili nám  spousty překvapení na naše mnohá neformální odpolední a večerní posezení na zahradě MŠ při různých příležitostech, a mnoho dalšího. Vždy byly poblíž ruce, které byly ochotny pomoci a my děkujeme, že se „parta“ kolem naší školičky rozrůstá každým rokem  a společně se nám daří větší a větší projekty. Díky všem.

 

Kroužky:

Vzhledem k faktu, že kolektiv  školy dospěl po zkušenostech k názoru, že většina takovýchto aktivit narušuje přirozený rytmus dítěte a ve škole, kde se děti vzdělávají všeobecně , je  považuje  za  nadbytečné, jsme se v  letošním roce jsme se rozhodli podpořit pouze  aktivity, které podporují pohyb dítěte. Jedná se zejména o tělocvičnou školičku a plavání. Dle vašeho zájmu se může nabídnout ještě jóga, která ale bude probíhat až po zavření školy  a jen s lektorkou. Více aktivit nebudeme nabízet.

Některým z Vás rodičů se to možná líbit nebude, ale mateřská škola není místem, kde bychom zahlcovali dítě řízenými činnostmi od rána do pozdních odpoledních hodin.

Pokud si budete tyto aktivity přát provozovat, obraťte se na ZUŠ v Přelouči, kde budete mít možnost vybrat si z mnoha aktivit v odpoledních hodinách.

Samozřejmě budeme nadále zařazovat do programu  kulturu a to v podobě návštěv divadelních představení přímo v divadlech či u nás v MŠ.

Focení

Celodenní výlet

Budeme opět zařazovat půldenní výlety pěšmo do Veselí, kde si děti pohrají s dětmi partnerské školy.Už to znáte jedna cesta pěšky- druhá „čugálou“. Nebo jen toulky blízkou přírodou.

 

 

 

 

Školné a stravné se vybírá vždy až na výjimky druhý pátek v měsíci a je vybíráno na daný měsíc.

Školné na rok 2016/2017 bylo vypočteno na částku 500,-Kč

Stravné na rok 2016/2017 činí  35,-Kč celodenní.

 

 Kolektiv MŠ Valy

 

 

 

Užitečné informace

Splatnost místních poplatků:

Komunální odpad do 31.03.  550,-Kč/osoba

Komunální odpad rekreanti do 31.03.  550,-Kč/objekt

Psi do 31.03.  50,- Kč/pes

Stočné do 30.11.  550Kč/osoba

Sběr plastů do pytlů:

Vždy poslední pracovní den v měsíci.

 

Mikroregion podhůří železných hor

http://mpzh.oblast.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=133267

Informace pro občany

http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/place

Co mám dělat, když měním adresu trvalého pobytu ????

 

Stěhuji_se_létak.pdf

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym


Kontakt

Jakékoliv náměty
a připomínky ohledně
WWW pište na e-mail:
ouvaly.dolezalova@centrum.cz

Návštěvnost stránek

137704